Jak dojechać na Jasną Górę?

Noclegi Zacisze położone są w zachodniej części Częstochowy. Do klasztoru paulinów na Jasnej Górze nasze noclegi oddalone są około 3700 metrów (3.7 km).

Na Jasną Górę z pokoi noclegowych można dostać się:

  • Samochodem – odległość jak wyżej 3,7 km, a czas dojazdu to ok. 10 minut. Droga prowadzi przez dzielnicę Lisiniec.
  • Rowerem – można skorzystać z najkrótszej drogi jak dla samochodów odległość 3,7 km czas jazdy ok. 14 min, można również częściowo skorzystać z drogi rowerowej, odległość równa ok. 4 km, a czas dojazdu na jasną górę ok 15 min.
  • Pieszo – polecana droga to ta sama co w przypadku jazdy samochodem natomiast czas jaki potrzeba aby dojść do klasztoru powinien wynieść ok 45 min
  • Autobusem – z noclegów zacisze na Jasną Górę można dojechać autobusem linii nr. 12, przystanek autobusowy jest oddalony o 300 metrów od noclegów zacisze. Po drodze na Jasną Górę przejedziemy 4 przystanki- (P)Białostocka, (1)Łęczycka, (2)Kaszubska, (3)Wręczycka, (4)Cmentarz św. Rocha, (K)Rynek Wieluński. Czas przejazdu to ok. 8 min. Z końcowego przystanku do klasztoru musimy przejść ok 400 metrów.
  • Taksówka – za dojazd taksówką na Jasna Górę powinniśmy zapłacić ok. 14-16 zł w zależności od firmy oraz drogi którą będziemy jechać.